Przed rejsem

Zanim wyruszysz w podróż sprawdź co musisz wiedzieć, aby podróżować spokojnie i komfortowo.

FAQ

Na rejsach linii Enter Air standardowo maksymalny limit dla bagażu podręcznego wynosi 5 kg (suma trzech wymiarów nie może przekraczać 115 cm (np. 55x40x20 cm)), dla bagażu rejestrowanego 20 kg.

Z przyczyn operacyjnych limit bagażu rejestrowanego jest ograniczony do 16kg w przypadku rejsów obejmujących następujące destynacje: 

-Ras al-Chajma (RKT)

-Amílcar Cabral (SID)
-Fudżajra (FJR)
-Salala (SLL)
-Kolombo (CMB)
-Zanzibar (ZNZ) 

 

Osoby podróżujące na jednym bilecie mogą łączyć swój bagaż rejestrowany, w takim przypadku waga jednej walizki nie może przekroczyć 32 kg.

 Zgodne z Ogólnymi Warunkami Przewozu Enter Air, kobiety w ciąży mogą podróżować na pokładzie samolotów Przewoźnika na następujących warunkach:

  1. a) Kobiety będące w ciąży do 32 tygodnia bez żadnych komplikacji muszą posiadać przy sobie zaświadczenie od lekarza, które potwierdza przeprowadzenie badania w przeciągu 72 godzin przed wylotem oraz stwierdza brak przeciwskazań medycznych do odbycia lotu. Zaświadczenie powinno zawierać również przewidywany termin porodu.
  2. b) Kobiety powyżej 32 tygodnia ciąży do 36 tygodnia ciąży mogą podróżować tylko w wypadku przedstawienia uzupełnionego przez lekarza specjalnego formularza MEDIF który należy pobrać ze strony internetowej Enter Air.

Ze względów bezpieczeństwa kobiety powyżej 36 tygodnia ciąży nie będą dopuszczone do przewozu liniami ENTER AIR.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przyszłych mam i ich dzieci zalecamy, aby długość podróży kobiet w ciąży nie przekraczała 4 godzin.

Dzieci, które w dniu wylotu nie ukończyły drugiego roku życia podróżują bezpłatnie, pod warunkiem, że odbędą podróż na kolanach osoby dorosłej. Z jedną osobą dorosłą może podróżować tylko jedno niemowlę. Każdemu dziecku do drugiego roku życia przysługuje bezpłatnie 5 kg bagażu podręcznego.
Tak, w przypadku pokarmów dla dzieci i leków nie obowiązują ogólne przepisy dotyczące ochrony przewozów zabraniające wnoszenia na pokład żeli i cieczy powyżej 100ml i sumarycznej objętości 1 litra. W takim wypadku, w czasie kontroli bezpieczeństwa Straż Graniczna może poprosić o degustację w ich obecności pokarmu.
Enter Air bezpłatnie przewozi wózki dziecięce, jednakże w przypadku wózków dla dzieci powyżej drugiego roku życia waga wózka jest łączona z limitem bezpłatnego bagażu rejestrowanego. Wózki dla dzieci do lat dwóch nie mają wpływ na bagaż rodziców/ opiekunów. Wózek dziecięcy należy zdać do luku bagażowego samolotu najpóźniej na płycie lotniska tuż przed wejściem do samolotu. Po wylądowaniu wózek dziecięcy można ponownie odebrać tuż po wyjściu z samolotu.
Odprawa w liniach lotniczych Enter Air rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się na 45 minut przed godziną odlotu. Jednakże ze względu na procedury dotyczące ochrony przewozów nakazujące sprawdzenie pasażerów pod względem bezpieczeństwa, Enter Air rekomenduje obecność na 2 godziny przed startem.
Samoloty Enter Air w Warszawie odlatują z Terminala A (nowy terminal).
Na pokładzie samolotu jest dozwolony przewóz zwierząt domowych (wyłącznie psów oraz kotów), ważących wraz z klatką do 8 kilogramów. Przewóz zwierzęcia należy każdorazowo zgłosić Przewoźnikowi i przedstawić zaświadczenie o stanie jego zdrowia, jak również inne dokumenty wymagane przez władze kraju odlotu, przylotu oraz wszelkich krajów tranzytowych. Za przewóz zwierząt domowych Enter Air pobiera opłatę zgodną z cennikiem zamieszczonym w aktualnych Ogólnych Warunkach Przewozu.
Obecnie Enter Air pobiera opłatę w wysokości 24 PLN za każdym dodatkowy kilogram bagażu ponad dostępne limity (limity bagażu: 5 kg bagaż podręczny-pokładowy, 20 kg bagaż rejestrowany, 16 kg bagaż rejestrowany na rejsach dalekiego zasięgu).
Linia lotnicza Enter Air prowadzi sprzedaż pokładową cateringu, w którym znajdują się do kupienia m.in. kanapki, napoje, słodycze itp. Niektóre biura podróży w cenie biletu kontraktują catering i na takich rejsach posiłek jest bezpłatny. O szczegóły dotyczące bezpłatnego cateringu należy pytać biura podróży.

Copyright Enter Air 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania.