Przed rejsem

Zanim wyruszysz w podróż sprawdź co musisz wiedzieć, aby podróżować spokojnie i komfortowo.

FAQ

Na rejsach linii Enter Air standardowo maksymalny limit dla bagażu podręcznego wynosi 5 kg (suma trzech wymiarów nie może przekraczać 115 cm (np. 55x40x20 cm)), dla bagażu rejestrowanego 20 kg. Osoby podróżujące na jednym bilecie mogą łączyć swój bagaż rejestrowany, w takim przypadku waga jednej walizki nie może przekroczyć 32 kg.
Zgodne z Ogólnymi Warunkami Przewozu Enter Air, kobiety w ciąży mogą podróżować na pokładzie samolotów Przewoźnika do 26. tygodnia ciąży bez posiadania zaświadczenia lekarskiego dotyczącego braku przeciwwskazań do odbywania podróży samolotem. Przewoźnik dopuszcza przewóz kobiet w ciąży pomiędzy 27. a 34. tygodniem ciąży, po przedstawieniu przez podróżującą kobietę zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zaawansowanie ciąży oraz brak przeciwwskazań związanych z podróżą samolotem.
Dzieci, które w dniu wylotu nie ukończyły drugiego roku życia podróżują bezpłatnie, pod warunkiem, że odbędą podróż na kolanach osoby dorosłej. Z jedną osobą dorosłą może podróżować tylko jedno niemowlę. Każdemu dziecku do drugiego roku życia przysługuje bezpłatnie 5 kg bagażu podręcznego.
Tak, w przypadku pokarmów dla dzieci i leków nie obowiązują ogólne przepisy dotyczące ochrony przewozów zabraniające wnoszenia na pokład żeli i cieczy powyżej 100ml i sumarycznej objętości 1 litra. W takim wypadku, w czasie kontroli bezpieczeństwa Straż Graniczna może poprosić o degustację w ich obecności pokarmu.
Enter Air bezpłatnie przewozi wózki dziecięce, jednakże w przypadku wózków dla dzieci powyżej drugiego roku życia waga wózka jest łączona z limitem bezpłatnego bagażu rejestrowanego. Wózki dla dzieci do lat dwóch nie mają wpływ na bagaż rodziców/ opiekunów. Wózek dziecięcy należy zdać do luku bagażowego samolotu najpóźniej na płycie lotniska tuż przed wejściem do samolotu. Po wylądowaniu wózek dziecięcy można ponownie odebrać tuż po wyjściu z samolotu.
Odprawa w liniach lotniczych Enter Air rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się na 35 minut przed godziną odlotu. Jednakże ze względu na procedury dotyczące ochrony przewozów nakazujące sprawdzenie pasażerów pod względem bezpieczeństwa, Enter Air rekomenduje obecność na 2 godziny przed startem.
Samoloty Enter Air w Warszawie odlatują z Terminala A (nowy terminal).
Na pokładzie samolotu jest dozwolony przewóz zwierząt domowych (wyłącznie psów oraz kotów), ważących wraz z klatką do 8 kilogramów. Przewóz zwierzęcia należy każdorazowo zgłosić Przewoźnikowi i przedstawić zaświadczenie o stanie jego zdrowia, jak również inne dokumenty wymagane przez władze kraju odlotu, przylotu oraz wszelkich krajów tranzytowych. Za przewóz zwierząt domowych Enter Air pobiera opłatę zgodną z cennikiem zamieszczonym w aktualnych Ogólnych Warunkach Przewozu.
Obecnie Enter Air pobiera opłatę w wysokości 24 PLN za każdym dodatkowy kilogram bagażu ponad dostępne limity (limity bagażu: 5 kg bagaż podręczny-pokładowy, 20 kg bagaż rejestrowany, 16 kg bagaż rejestrowany na rejsach dalekiego zasięgu).
Linia lotnicza Enter Air prowadzi sprzedaż pokładową cateringu, w którym znajdują się do kupienia m.in. kanapki, napoje, słodycze itp. Niektóre biura podróży w cenie biletu kontraktują catering i na takich rejsach posiłek jest bezpłatny. O szczegóły dotyczące bezpłatnego cateringu należy pytać biura podróży.

Copyright Enter Air 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania.